Czyszczenie i renowacja piachem

Piaskowanie jest metodą, która obecna jest w branży budowniczej od wielu lat. Bazuje ona w głównej mierze na czyszczeniu lub też kształtowaniu dowolnej powierzchni materiałem ściernym. Wykonuje się to przy użyciu sprężonego powietrza.

To właśnie dzięki możliwości piaskowania różnych przedmiotów uzyskanie gładkiej, ale wystarczająco chropowatej powierzchni jest bardzo łatwe. W ten sposób dopuszczalne jest przygotowanie przestrzeni pod malowanie czy też inne czynności. To oczywiście dlatego tą metodę wykorzystuje się między innymi w branży motoryzacyjnej. Piaskowanie kapitalnie sprawdza się w przypadku karoserii samochodowej i felg. Do tego jest to równie solidne rozwiązanie w przypadku czyszczenia elementów stalowych i cegły. Wysokiej jakości piasek do piaskowania zezwala zdobyć bardzo solidne rezultaty czyszczenia, ale nie tylko. Na domiar tego piaskowanie sprawdza się także w trakcie wykonywania prac renowacyjnych. W ten sposób można dokonywać prac przy starych budynkach lub innych obiektach.

Podczas wyboru piasku do piaskarki należy zwrócić szczególną uwagę na jego właściwości oraz cenę. Nikt nie lubi przecież przepłacać. Niewątpliwie należy przywiązywać również obszerną wagę do tego jaką klasę reprezentuje dany piach do piaskarek, ponieważ musi on spełnia wszystkie normy by był bezpieczny. Chodzi tu nie tylko o otoczenie i piaskowany szczegół, ale w głównej mierze też zdrowie ludzkie. Piaskowanie jest bowiem szkodliwe dla zdrowia, kiedy nie jest wykonywane wedle zaleceń i w sytuacjach, kiedy dany piasek nie spełnia wymaganych norm.